Комп і музика

Все про аудіо апаратуру та компоненти
Saburov S.A.M.
Moder
Вік: 42
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 16 травня 2019, 08:28

Цікавить досвід колег, в плані ПК як джерела. або ПК як сервер і стрімєр - широченне поле для експериментів, 100500 змінних факторів які впливають. Пропоную ділитись тут цікавими знахідками і результатами експериментів, порадами.

alex-rael
Вік: 59

Комп і музика

Повідомлення alex-rael » 16 травня 2019, 18:59

Там не перепахане поле ідей (боюсь навіть влізати в то) - на окремий форум вистачить.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 17 травня 2019, 08:16

да, чинників повно і увсіх по різному впливати може...
Бавився зараз БІОС налаштуваннями на ПК з AVLinux (debian), по юсб шнурку 10см ))) на ЦАП віддає.

1) Частота CPU:
знижую= все стає спокійніше і мякше, більше чорної "тиши" між звуковими образами, але - певного порогу частоти вже чітко чути втрату гостроти, атак, динаміки, вяло по всьому диапазону. НО с определенной частоты уже теряется острота, динамика, атака = все вяло.
Підвищую - покращую чіткість, динаміку, атаку, але з певного порогу починається ядовитий "ореол" між цими двума крайнощами легко ловиться на слух певний збалансований оптимум, причому +/- один-два кроки зміни частоти буквально.

2) Відключив всі порти і перефірію, які не використовуються - краще все, чистіше і живіше.
3) Відключив всі функції БІОС щодо енергоефективності / економії - теж все краще.

А ще десяткі варіантів комбінацій змін частот ДДР, живлення ЦПУ, ДДР...., які не перевіряв.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 22 травня 2019, 11:22

ну шо, панове хакєри, зможу запустити на такій платці від андроїд ТВ бокса ауідо стрімер на
операційці Diet Pi + NAA (netwrok audio adapter для HQPlayer) ?

Руслан, Neprus, маєш досвід чогось подібного можливо? Sky418 зараз консультує по даєт пай, має досвід не маленький.
Проц Amlogic S905 (Cortex A53), на юсб окремий чіп gl85og, шину з етернет ніби не ділить. як на "малінках".
Задача - в режимі стрімєра NAA прйимати по етернет з сервака HQPlayer аудіо 4*24*192 ПСМ і віддавати на ЮСБ цап.

Ланцюг: ПК (HQPlayer + багатоканал. convolver/цифрокрос) - етернет-оптіка(медіаконвертери є)-етернет - стрімер NAA - багатоканал цап (XMOS+ES9016) - 4 канали РГ-прєд - 4 канали усь Pascal S-PRO2 - флагмани....

Все э окрім запущеного стрімера з NAA.

https://www.signalyst.com/consumer.html

Зображення

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 22 травня 2019, 11:30

софт NAA - по суті лише фіфо буфер для стрімінга потоку з HQPlayer.
Вкладення
network_streaming.png
network_streaming.png (27.65 Кіб) Переглянуто 2218 разів

Neprus
Вік: 54

Комп і музика

Повідомлення Neprus » 22 травня 2019, 18:09

Saburov S.A.M. писав:
22 травня 2019, 11:22
Руслан, Neprus, маєш досвід чогось подібного можливо?
В стрімінгу мабудь ничим не зможу зарадити, бо все чим "розважався" не виходило за рамки Vilumio на міні-ПК.
Та й не люблю я стрімінг. Ще з років 15 тому пробував Linn і не зайшло.
Мені компа, як джера цифри, вистачає за якістю. Ретроград, коротше.
:)

sky418

Комп і музика

Повідомлення sky418 » 22 травня 2019, 19:43

NAA это физическое или логическое устройство?
Хотя, в любом случае, не понимаю что здесь делает Flow control, в понимании  Cisco  или других брендов - это контроль трафика как такового, очень грубо кто - куда. HQ работает (должен, по крайней мере) либо с собственным clock, либо "вообще не знаю что это такое, это - там, там пусть разбираются, а не я", MCLK не побежит просто так назад, никто не пустит задающую тактовую по квадратной шине, да еще и назад. А если так,
network audio adapter interfacing to the DAC
то это совсем не дешевое удовольствие получится.
P.S
Статью на родном сайте - прочел, и меня теперь терзают смутные сомнения по поводу разработчика.
DSP offload to GPU using NVIDIA CUDA
Судя по всему - OpenCl, используется в полный рост, а значит на компах без NVIDIA видео карт будут траблы, хотя надо смотреть, может это не необходимое условие, а просто желаемое.
Востаннє редагувалось 23 травня 2019, 08:10 користувачем sky418, всього редагувалось 1 раз.
Я могу быть не согласен с вашим мнением, но я отдам жизнь за ваше право высказывать его. (Вольтер)

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 23 травня 2019, 08:02

Neprus писав:
22 травня 2019, 18:09
Saburov S.A.M. писав:
22 травня 2019, 11:22
Руслан, Neprus, маєш досвід чогось подібного можливо?
В стрімінгу мабудь ничим не зможу зарадити, бо все чим "розважався" не виходило за рамки Vilumio на міні-ПК.
Та й не люблю я стрімінг. Ще з років 15 тому пробував Linn і не зайшло.
Мені компа, як джера цифри, вистачає за якістю. Ретроград, коротше.
:)
я в стрімінг не за звуком лізу, напряму з ПК поки що теж влаштовує. Але напружує велкие негарне одоробло старий стац. ПК чисто естетично і по шуму. Хочу забрати геть з очей, це головний мотив.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 23 травня 2019, 08:14

sky418 писав:
22 травня 2019, 19:43
NAA это физическое или логическое устройство?
Хотя, в любом случае, не понимаю что здесь делает Flow control, в понимании Cisco или других брендов - это контроль трафика как такового, очень грубо кто - куда. HQ работает (должен, по крайней мере) либо с собственным clock, либо "вообще не знаю что это такое, это - там, там пусть разбираются, а не я", MCLK не побежит просто так назад, никто не пустит задающую тактовую по квадратной шине, да еще и назад. А если так,
network audio adapter interfacing to the DAC
то это совсем не дешевое удовольствие получится.
P.S
Спатью на родном сайте - прочел, и меня теперь терзают смутные сомнения по поводу разработчика.
DSP offload to GPU using NVIDIA CUDA
Судя по всему - OpenCl, используется в полный рост, а значит на компах без NVIDIA видео карт будут траблы, хотя надо смотреть, может это не необходимое условие, а просто желаемое.
Траблов без СUDA - немає. Цей офлоад можна включати і виключати, за бажанням.
Мета - для екстремальних режимів, коли люди апсемплять "онлайн" з редбук до 512го ДСД, полегшити життя процу.
Мій 4х ядерний Атлон 2011року легко вигрібає 4 канали, з апсемплом редбук в 24/192, плюс импульс респонс файли 24/192, з більше ніж 1 млн тапів кожний, для конволвера на кожний канал (корекція АЧХ, фази і зшивка смуг)

NAA - це софт який ставиться на фізичний прстрій, зрозуміло. Він не робить ніяких об`ємних обчислень (апсемл., мепінг каналів, конволвер - все на сервері робиться HQPlayer) - НАА прйимає стрім, буферезує і віддає на ЦАП за принципом FIFO. Протокол передачі і контроля (HQP to NAA) - власний, від розробника.Фызично -плеєр в НАА девайс - по етернет, з НАА в цап - по ЮСБ.

Сумніви щодо фіна - дарма...

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 24 травня 2019, 13:29

тв бокс я свій все ж таки закірпічив))) , при спробах залити армбіан ОС.

Гарна новина - нова ОС AVLinux вийшла: http://www.bandshed.net/2019/04/03/av-l ... -released/

Єдина не віндо-ОС яка одразу з коробки встала без цифрових кліків при праці з моїм ХМОС цапом
Вкладення
AVL2019Desktop.png
AVL2019Desktop.png (279.72 Кіб) Переглянуто 2154 разів

sky418

Комп і музика

Повідомлення sky418 » 24 травня 2019, 22:02

Saburov S.A.M. писав:
23 травня 2019, 08:14
НАА прйимає стрім, буферезує і віддає на ЦАП за принципом FIFO. Протокол передачі і контроля (HQP to NAA) -
Супер - теперь я еще больше ни фига не понял, тогда пусть стрелку в обратную сторону рисует. :wink:
Ладно, все это не имеет значения по большому счету, лишь бы играло и устраивало.
Насчет AVLinux, глянул настройки ядра - супер, заточка под Аудио и Видео. не даром AV зовутся.Мета - для екстремальних режимів, коли люди
Saburov S.A.M. писав:
апсемплять "онлайн" з редбук до 512го ДСД, полегшити життя процу.
Я не понимаю зачем это делать, откровенно, это бред какой-то апсемплить к примеру 256, да даже 64, что там они надеются услышать еще? Не понятно, но это их дело.
Я вообще не приверженец всего этого, по старинке придерживаюсь:
1 чем МЕНЬШЕ преобразований, любых, тем ближе к перво источнику.
2 чем меньше тракт (любой - логический или физический) тем меньше искажений (любых - фазовых, интермод.. и тд), из и без этого их наберется с головой.
3 лучшее - враг хорошего!
Saburov S.A.M. писав:
Мій 4х ядерний Атлон 2011року легко вигрібає 4 канали, з апсемплом редбук в 24/192
Уверен что он способен выгребать намного больше, дело не в нем, а в шине на матери, или XMOS и DAC (на 99%)
Я, было, так грешил на свои эксперементы с i7, Atom и тд, пока не попробовал на правильной матери, а опосля даже на проце который в ровень с ними не идет, совершенно, и который заиграл так, что я аж на Ж.... сел, от неожиданности.
Я могу быть не согласен с вашим мнением, но я отдам жизнь за ваше право высказывать его. (Вольтер)

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 25 травня 2019, 09:55

та проц да, може і більше. 4 канала на льоту апсемпл в 24*192 "довгим" фільтром + всі кросовери і корекції = завантаження проца 10-12 % лише.

Нарахунок поближче до першоджерела,бітперфект і мінімальні тракти, чим поменьше перетворень і т.д. - нє, не мій варіант.

По AV Linux про що думаю на майбутнє - роздягти його максимально спробувати і мінімальний віконний менеджер. Бо він по функціоналу для мене надлишковий, я ж не музикант.
sky418 писав:
24 травня 2019, 22:02
Я не понимаю зачем это делать, откровенно, это бред какой-то апсемплить к примеру 256, да даже 64, что там они надеются услышать еще? Не понятно, но это их дело.
Думаю не сподіваються. а чують, давно і впевнено.... Як варіант,чують приблизно те, що я чув на топовому PS Audio. який весь ПСМ на вході апсемплить в максимальний ДСД: значно кращий звук , ніж вихідний редбук-псм. Часи моління на бітперфект і "оригінал" давно пройшли.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 30 травня 2019, 08:23

вчора погрався - знизив напруги ЦПУ і ДДР, максимально до межі де ще стабільно працює все. Проганяв вбудованими в АВЛінукс тестами навантаження і тестом на риал тайм роботу.
Неоднозначні висновки. Самий верх змінило на краще, але сцену якось піджало і розмило образи.
Треба шукати оптимум, як завжди.

Neprus
Вік: 54

Комп і музика

Повідомлення Neprus » 30 травня 2019, 09:52

Saburov S.A.M. писав:
30 травня 2019, 08:23
Треба шукати оптимум, як завжди.
"прийнятний компроміс" - так скоріш назвав би той "оптимум", бо завжди доводиться чимось жертвувати, нажаль.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 30 травня 2019, 09:54

та да, де час на це все брати лише.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 31 травня 2019, 07:59

Вчора дослуховував, корoтше напруги всі назад до штатних повернув. A частота проца все ж вниз. Замість штатних 2,6 оптимум в мене десь у районі 1-1,1. Але грає роль не просто кінцева частота, а ще й якою комбінацією множників ЦПУ і шини вона отримана, це просто капець якийсь :biggrin:
SSD в дорозі.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Комп і музика

Повідомлення Saburov S.A.M. » 20 червня 2019, 15:46

Elfidelity AXF-94

https://www.kitsunehifi.com/product/elf ... hard-disk/

хтось пробував подібне? Вони і на ДДР є, і на ветилятори. На компьютераудіофіл трохи народ пробує.

minoltist
Вік: 58

Комп і музика

Повідомлення minoltist » 02 листопада 2019, 16:06

Не заню наскільки в цю тему, але я набавився різними муз-пк і перейшов на мінімалізм. Мінімальне залізо мінімальна ОС.
Raspberry Pi + APlayer з різними "капелюхами". Результат подобається. На відміну від МузПК маленький пристрій можна поставити в стійку з апаратурою. Ніяких моніторів і т.п. Управління телефон/планшет/компютер

alex-rael
Вік: 59

Комп і музика

Повідомлення alex-rael » 02 листопада 2019, 19:27

minoltist писав:
02 листопада 2019, 16:06
Не заню наскільки в цю тему, але я набавився різними муз-пк і перейшов на мінімалізм. Мінімальне залізо мінімальна ОС.
Raspberry Pi + APlayer з різними "капелюхами". Результат подобається. На відміну від МузПК маленький пристрій можна поставити в стійку з апаратурою. Ніяких моніторів і т.п. Управління телефон/планшет/компютер
І я за мінімалізм. Можна фото девайса?

sky418

Комп і музика

Повідомлення sky418 » 02 листопада 2019, 19:53

alex-rael писав:
02 листопада 2019, 19:27
Можна фото девайса?
могу кинуть своего, завтра, чуть больше пачки сигарет
minoltist писав:
02 листопада 2019, 16:06
Raspberry Pi + APlayer з різними "капелюхами".
У Raspberry есть проблемы со звуком, причем конкретные. не все тянет, Правда Pi 4 что только вышел - должен быть гуд

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість