Технiчнi питання, що виникають

Все про аудіо апаратуру та компоненти
Saburov S.A.M.
Moder
Вік: 42
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 21 квітня 2021, 15:38

ну хоть погіршення не чув)) а нюанси дрібні шоб почути - то ж тре у своїй вислуханій і вилизаній системі включати

хохол
Вік: 60

Повідомлення хохол » 21 квітня 2021, 15:49

та то так, гірше точна не буде :)

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 21 квітня 2021, 15:53

Ха. А ось і виміряний результат при переході на норм землю з цим адаптером, OPA1622:

I cut the trace from opamp GND pin to the artificial ground divider and connected it to ground around. Loopback THD dropped from 0.0082% to 0.0016% for the left channel and from 0.0018% to 0.0015% for the right channel.

хохол

Повідомлення хохол » 22 квітня 2021, 09:42

Saburov S.A.M. писав:
21 квітня 2021, 13:56
такі ось OPA1622 ставлю у вихлоп цапа, живлення - від двух АКБ 15в, +/- і земял на плату дак заходить із перемички мінуса батарей.

На адаптерах насікльки розумію віртуальна земля (два кондьори і резюки).

Питання:

1) якщо кину провід з точки обведеної червоним на землю цап - виключаю віртуальну землю? чи є сенс це робити при подібному живленні від АКБ?
2) даташит ОРА1622 рекомендує 0,1мкф на з ног + і - чіпа на землю. Сам я таку дрібноту на ногах спаяти не візьмусь. Думка кинути 10 мкф Nichikon ES між + і - самого адаптера (синім намалював).
Це більший номінал, АЛЕ коли далі від ног чіпа - тоді збільшення номінала має сенс, вірно розумію?
Ну і капсітор між + і - ( а не на землю з + і - коремо) - чи є сенс пробувати? по форумам і книгам - різне пишуть, ламають списи - чи шунт +/-, чи +/gnd i -/gnd..... Можу в принципі і на землю, але не так зручно з пайкою.

P.S. По інфі від розробника - віртуальна земля погіршує THD до + 6 дб.
сидів у вечорі, колупав паяльником, раптом в голову торк - "а навіщо тобі проміж ног опера біполяр ставити", неполяри туди ставлять тому шо вони маленькі, а якшо ставиш доволі великий електроліт то став полярний, нехай правильно поляризується, минус до минуса, плюс до...))), так правильніше буде, я ставив полярні...

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 22 квітня 2021, 11:10

еее... бо він меньший за полярні електроліти (місця не багато) і бо звук зелених нічіконів мьюз до вподоби...

хохол

Повідомлення хохол » 22 квітня 2021, 11:51

Saburov S.A.M. писав:
22 квітня 2021, 11:10
еее... бо він меньший за полярні електроліти (місця не багато) і бо звук зелених нічіконів мьюз до вподоби...
Так собі пояснення :) , думаю золотенькі там звучати будуть не хужеє і вони таки ж маленькі)))

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 22 квітня 2021, 13:18

да, туплю, тре полярний. Заглючило)
Взяв вже Nichikon FG.

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 23 квітня 2021, 09:50

хохол писав:
21 квітня 2021, 15:32
Saburov S.A.M. писав:
21 квітня 2021, 15:21
а байпас капасітор між пауер +/- у ОУ - немає сенсу? Дуглас Селф бачив писав про 10 мФ маст хев там...
...мені Дуглас подобається (схеми), але професора типу Нікітін про нього кажуть шо він робить багато зайвого, а шо треба не робить)))
Так ось він шо навалює, по байпас конденсаторам, Douglas Self:
'The 5532 and 5534 type op-amps require adequate supply decoupling if they are to remain stable, otherwise they appear to be subject to some sort of internal oscillation that degrades linearity without being visible on a normal oscilloscope. The essential requirement is that the positive and negative rails should be decoupled with a 100 nF capacitor between them, at a distance of not more than a few millimeters from the op-amp; normally one such capacitor is fitted per package as close to it as possible.
It is not necessary, and often not desirable, to have two capacitors going to ground; every capacitor between a supply rail and ground carries the risk of injecting rail noise into the ground.'

Можливо це вже не так акутально для сучасних ОУ...

Ось на скріні шо пишуть Texas Intsrument по декаплінгу ОУ. Мої 1 мФ (на адаптері рідні) виглядають як завеликі для частот ОРА1622...
Вкладення
opamp_bypass.jpg
opamp_bypass.jpg (205.7 Кіб) Переглянуто 1469 разів

хохол

Повідомлення хохол » 23 квітня 2021, 10:22

Saburov S.A.M. писав:
23 квітня 2021, 09:50
хохол писав:
21 квітня 2021, 15:32
Saburov S.A.M. писав:
21 квітня 2021, 15:21
а байпас капасітор між пауер +/- у ОУ - немає сенсу? Дуглас Селф бачив писав про 10 мФ маст хев там...
...мені Дуглас подобається (схеми), але професора типу Нікітін про нього кажуть шо він робить багато зайвого, а шо треба не робить)))
Так ось він шо навалює, по байпас конденсаторам, Douglas Self:
'The 5532 and 5534 type op-amps require adequate supply decoupling if they are to remain stable, otherwise they appear to be subject to some sort of internal oscillation that degrades linearity without being visible on a normal oscilloscope. The essential requirement is that the positive and negative rails should be decoupled with a 100 nF capacitor between them, at a distance of not more than a few millimeters from the op-amp; normally one such capacitor is fitted per package as close to it as possible.
It is not necessary, and often not desirable, to have two capacitors going to ground; every capacitor between a supply rail and ground carries the risk of injecting rail noise into the ground.'

Можливо це вже не так акутально для сучасних ОУ...
Ну, дик це ж про 0,1, якийсь МКР, а не про електроліт який повинен поляризуватись напругою.
У Дугласа взагалі слабкість до 5532, ти бачив його "потужний" усь на 64 шт. 5532?
На рахунок сучасних, хз, ці 5532 жеж в порівнянні з новими ну дуже повільні, може сучасним це навіть потрібніше))) у всякому разі я ставив на ОРА2134 і 604 кондики на 0,1 та 0,01 і як би, типу, було краще)

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 23 квітня 2021, 10:25

Бачив))) На вегалаб є усь на масиві ОУ теж. Якби мені катив маломощний усь - я б таке спробував, цікаво.
По новим ОУ - читав десь шо вони часто мають в собі вже закладену певну ємність, щоб не зриватись на осциляцію...

Я розумію шо на скріні про мкп - кераміку-тантал. В мене на платі адаптера з доріг живлення на землю по 1 мкф ( а не 0,1 даташитних) кераміки стоїть рідних. Я от думаю чи не завеликий номінал там. Може бутербродом додати в паралель 0,1 на них?

А електроліт більших номіналів - так то я думав чи додати між +/- адаптера, додатково.

хохол

Повідомлення хохол » 23 квітня 2021, 10:36

Гм, ну, думаю, тре міркувати шо для чого ставлять, по моєму розумінню, проміж +/- ставлять неполяр невеликий шоб не було возбуду, а більш-менш великі біля ног і на землю, шоб не було мікро-стрибків живлення при навантаженні якшо БЖ десь далеко

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 23 квітня 2021, 10:41

БЖ - акумулятори +/-15 вольт з шнурами живлення до ЦАПа по см 20ть максимум. Включені завжди по суті. Лиш зарядка керується реле, коли підсилювач вкилючений - включається заряд акумуляторів. По ходу живлення на платі цапа є електроліти 220мкф. Біля вихідних оу - кераміка.

можливо ще великі ємності повішу одразу на АКБ,щоб імпульсні токи швидко віддавати могло.

хохол

Повідомлення хохол » 23 квітня 2021, 11:10

- "Мої 1 мФ (на адаптері рідні) виглядають як завеликі для частот ОРА1622..." - твої 1 мкф мабуть таки по живленню стоять, а не як фільтри. В "крутих махарайках", бачив, біля ног і на землю, ставлять навіть якшо бж поряд, і великий (1мкф) та й маленький як фільтр...
...а от шоб проміж +\- промислово ставили взагалі не пам'ятаю, тіки у дійщиків)))

Saburov S.A.M.
Moder
Контактна інформація:

Повідомлення Saburov S.A.M. » 23 квітня 2021, 12:29

коротше. забив. Осциляції і шумів немає при перших включеннях, а далі буде видно :)

sky418

Повідомлення sky418 » 06 травня 2021, 20:36

Все "чудесатее и чудесатие", ваяю новый усилитель, вместо дросселей пользую ТВ3-1-1, решил прозвонить, с дуру мабуть, оба,
и у меня глаза на лоб вылезли на одном из них - первичка 6,5кОм, глазам не поверил, ткнул на генератор, осцилом выхлоп и, работу - вижу, отличается от аналога, но есть,после генератора он начал показывать 4,5к.
Вопрос в том, что это за хрень? Кроме как намотаной нихромом первички ничего в голову не приходит (паспорт 2580 витков, 2 ома на виток выходит), понятно что его там нет.
Востаннє редагувалось 07 травня 2021, 11:38 користувачем sky418, всього редагувалось 1 раз.
Я могу быть не согласен с вашим мнением, но я отдам жизнь за ваше право высказывать его. (Вольтер)

хохол

Повідомлення хохол » 07 травня 2021, 09:01

Ну, параметров этого транса в инете есть, некада искать, звыняйте))). По памяти, там на первичке должно кажись де-та 300 ом по тестеру. Единственное шо можно придумать - в обмотке пробой, продукти горения превратились в угольное сопротивление)))) Полюбому в нормальном ТВ3-1-1 такова не может быть

P.S. о! отакое попалось, написано - 2580 витков, 290 ом
https://el-shema.ru/wp-content/uploads/ ... 785707.jpg

sky418

Повідомлення sky418 » 07 травня 2021, 11:36

хохол писав:
07 травня 2021, 09:01
продукти горения превратились в угольное сопротивление
Спасибо, да я видел параметры в инете, просто не понятно было что там сопротивление дает.
Я могу быть не согласен с вашим мнением, но я отдам жизнь за ваше право высказывать его. (Вольтер)

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей